Gimnastyka ogólnorozwojowa

Czwartek 16:30-17:20 - młodzież i dorośli
ZSS ul. Lubomirskiego 21

Gimnastyka:

• kształtuje prawidłową postawę ciała,
  • wzmacnia poczucie stabilności i równowagi,
  • poprawia napięcie mięśniowe,
  • poprawia koordynację wzrokowo-ruchową,
  • wzmacnia wiarę we własne możliwości i poprawia samopoczucie.

Sport stanowi bardzo ważną formę rehabilitacji naszych podopiecznych. Naszym celem jest zachęcenie ich do podejmowania aktywności fizycznej i umożliwianie spróbowania swoich sił w różnych dyscyplinach.

Podstawą jest gimnastyka ogólnorozwojowa. W trakcie różnorodnych ćwiczeń dzieci i osoby dorosłe pracują nad postawą ciała, kondycją, równowagą. Trenerzy wykorzystują szereg różnych form aktywności ruchowej, dostosowując zajęcia do potrzeb konkretnych uczestników. Poza solidną dawką ruchu, gimnastyka jest też fantastyczną zabawą! 🙂

Prowadzenie:
Agata Rozmus i Maciej Hajdo – wykwalifikowani instruktorzy, pedagogodzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnością. Na co dzień uczą w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych.