Data publikacji: 08.04.2024
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa były bardzo intensywne! Zapraszamy na relację!

Za nami obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa 2024! 
 
09.03.2024 rodziny należące do Stowarzyszenia spotkały się na imprezie w Krakowskim Forum Kultury!
 
Uczestnicy wzięli udział w warsztatach: cyrkowych, teatralnych, plastycznych, a także zabawy w sali swobodnej zabawy oraz Pokazu Talentów. Ten ostatni aż trudno było zakończyć! Wszyscy chcieli zaprezentować kawałek siebie na scenie :) Rodzice mieli trochę czasu na pogaduszki lub spacer. Dziękujemy za wsparcie finansowe imprezy Urzędowi Miasta Krakowa, a także wolontariuszom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie wydarzenia! 
 
 
 
20.03.2024 współorganizowaliśmy pierwsze spotkanie z cyklu "Życie jest piękne!". 

W spotkaniu uczestniczyło około 100 gości – mieszkańców Województwa. Impreza poświęcona była w całości promocji możliwości osób z zespołem Downa. Zaprezentowane zostały 3 reportaże Moniki Meleń: dwa o aktywizacji zawodowej praz jeden o pasji tanecznej. Po każdym z bloków przeprowadzono dyskusję z przedstawicielami organizacji pozarządowych odpowiedzialnych za te działania oraz bohaterami reportaży. Odbył się również pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Mistrzów Polski – Marii Kalisz i Jurka Godawskiego. Uczestnicy wydarzenia otrzymali słodkie upominki, przygotowane przed przedsiębiorstwo społeczne zatrudniające osoby z zespołem Downa oraz mogli skorzystać z poczęstunku.

Samego 21.03 zorganizowaliśmy akcję rozdawania ulotek i upominków mieszkańcom Krakowa.
 
Dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy! Zachęcaliśmy przechodniów do wspólnego świętowania, ale także rozpowszechnialiśmy wśród zainteresowanych wiedzę na temat zespołu Downa.
Bardzo dziękujemy wszystkim partnerom!!!
- Ciasteczka z Krakowa i Tulipanowy Raj za podarowanie ciasteczek oraz kwiatów,
- rodzicom zaangażowanym w akcję pieczenia,
- naszej niezawodnej Społecznej 21, 
- a także tym, którzy pomogli zorganizować punkty:
 
Grupa dorosłych ruszyła natomiast na Lotnisko w Balicach, gdzie mieliśmy okazję zajrzeć w różne zakamarki, poznać tajemnice tego niezwykłego miejsca i spróbować swoich sił, jako pracownicy Punktu Obsługi Pasażera i kontroli osobistej. Mamy nadzieję, że te spotkania są początkiem ciekawej współpracy z Kraków Airport! 
 
 
Niektórzy spędzili 21.03 na sportowo! KSPN Pogoń zorganizowała wspaniały Turniej 321! Gratulujemy wszystkich zdobytych goli! 
 
 
Z okazji naszego święta odwiedzilismy również kilka krakowskich instytucji kultury! Muzeum Narodowe w Krakowie, Filharmonię, Operę, Muzeum Inżynierii i Techniki, Centrum Edukacji Lotniczej, Teatr im. J. Słowackiego, Muzeum Armii Krakowej, Żywe Muzeum Obwarzanka - w tych wszystkich miejscach odbyły się bezpłatne warsztaty dla osób z zespołem Downa w różnym wieku! Dziękujemy!
 
Nie nudzili się również goście Społecznej 21! Dodatkowe promocje, wydarzenia - oj dużo się działo! Samego 21.03 aktor - pan Mateusz Janicki czytał naszą książkę Konik i Koninka uczniom krakowskiej szkoły podstawowej!
 
 
___
Partnerem Głównym tegorocznych obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa jest Województwo Małopolskie. Małopolska

Wspierają nas

Partnerzy