Centrum jest odpowiedzią Stowarzyszenia na dramat wojny za naszą wschodnią granicą. Wraz ze specjalistami skupionymi wokół Rodzinnego Centrum Położniczego KOALA zdecydowaliśmy się na uruchomienie kompleksowego punktu wsparcia kobiet uciekających przed wojną w okresie ciąży i połogu.

W ramach Centrum udzielamy wsparcia obejmującego: konsultacje ze specjalistami, warsztaty, zajęcia szkoły rodzenia, pomoc psychologiczną. W Centrum prowadzimy również magazyn darów, w którym kobiety mogą uzyskać pomoc rzeczową - ubrania, artykuły higieniczne, akcesoria niemowlęce, wózki, nosidła, laktatory etc.

Na cel prowadzenia Centrum wynajęty został lokal w Krakowie, przy ul. Piłsudskiego 29. Udało nam się uzyskać wsparcie IKEA Kraków na wyposażenie punktu oraz Wodociągów Krakowskich i JCC Kraków na kompleksowy remont.

Centrum prowadzone jest z różnych środków. W 2022 roku główny trzon finansowany był ze środków Województwa Małopolskiego, od lutego 2023 roku wspiera nas Kulczyk Foundation. Dodatkowo, korzystamy ze wsparcia indywidualnych i firmowych darczyńców.

Przekaż datek

godzinne grupowe zajęcia z komunikacji dla młodzieży z zespołem Downa

Zobacz także:

Wspierają nas

Partnerzy