Wolontariat i praktyki zawodowe w stowarzyszeniu

Masz trochę wolnego czasu, który chcesz poświęcić wsparciu osób z zespołem Downa? Nie mogłaś/eś lepiej trafić! W "Tęczy" możesz odbyć wolontariat i praktyki zawodowe!

Wolontariusze w "Tęczy" pomagają w wielu zadaniach: uczestniczą w zajęciach dla osób z zespołem Downa, opiekują się uczestnikami półkolonii i wakacyjnych wyjazdów, wspierają aktywizację społeczną wychodząc do kina czy kawiarni, pomagają przy organizacji imprez. Angażują się w sposób systematyczny lub akcyjny - wedle życzenia :)

Chętnie przyjmujemy też wsparcie od osób, które są specjalistami w danej dziedzinie - pomagają w prowadzeniu strony internetowej, IT, robią zdjęcia na imprezach - każdy kto chce pomóc może włączyć się w nasze działania!

Jak się zgłosić na wolontariat lub praktyki?

Przyjmujemy również praktykantów - najczęściej młodych psychologów, pedagogów specjalnych, terapeutów zajęciowych.
Jak się zgłosić na wolontariat lub praktyki?
Napisz maila na adres: wolontariat@stowarzyszenietecza.org i daj znać, co chcesz robić i w jakim zakresie!

Z każdym wolontariuszem podpisujemy porozumienie o wolontariacie, a jeśli jest taka potrzeba, wystawiamy zaświadczenia o wykonanej pracy.