Data publikacji: 12.12.2023
Jeśli chcemy zmieniać świadomość i postawy wobec osób z niepełnosprawnością to koniecznie musimy współpracować ze szkołami. Podczas wspólnych aktywności przełamujemy bariery!

Współpraca z uczniami szkół ma w Tęczy różne oblicza. Są takie, które włączają się w nasze działania bardzo bezpośrednio - organizują wspólne spotkania, warsztaty, wycieczki. Uczniowie jednego z krakowskich techników odwiedzają systametycznie naszego KAZika, a także pomagają w załadowaniu transportu zakrętek, gdy nasza piwnica pęka już w szwach. Uczniowie innej szkoły dwa razy w roku organizują na naszą rzecz kiermasze. Działania realizują albo całe klasy albo szkolne koła wolontariatu. Zawsze obie strony kończą z masą korzyści! Tym, co dla nas jest najważniejsze to przełamywanie barier i budowanie pozytywnego wizerunku osób z zespołem Downa. 

W ramach projektu Rozwój centrum wolontariatu w Stowarzyszeniu Tęcza nawiązaliśmy współpracę z trzema nowymi szkołami. Uczniowie klas o profilu fryzjerskim zorganizowali dla naszych młodych dorosłych niezwykłe warsztaty - kto chciał mógł poddać się metamorfozie, a pozostali próbowali swoich sił w tym trudnym fachu. Uczniowie szkoły podstawowej spotkali się z nami na małej imprezce mikołajkowej, a w trzeciej placówce zorganizowali na naszą rzecz kiermasz! Serce rośnie :)

W ramach współpracy dla każdej z tych szkół przeprowadzilismy lekcję wychowawczą, w której uczestniczyły osoby z zespołem Downa. Wierzymy, że wspólny kontakt pozwala na wprowadzenie prawdziwej zmiany społecznej. To ma sens! 

Działania realizowane w ramach projektu Rozwój centrum wolontariatu w Stowarzyszeniu Tęcza, finansowanego ze środków Województwa Małpolskiego. 

Wspierają nas

Partnerzy