Data publikacji: 21.12.2023
Za nami intensywny projekt Samodzielność przede wszystkim :) Zobaczcie, co udało nam się osiągnąć!

Projekt Samodzielność przede wszystkim, finansowny ze środków PFRON, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego, to cała masa aktywności dla naszych beneficjentów! 

Dzięki uzyskanej dotacji udało nam się:

→ zrealizować 300 godzin asystentury, z której skorzystały 4 rodziny w szczególnej sytuacji, 

→ zorganizować 17 wyjść i aktywności dla różnych grup osób z zespołem Downa: na kręgle, warsztaty, do kina, muzuem, filharmonii, zajęcia z dogoterapii i wiele innych, 

→ przeprowadzić trening samodzielnego poruszania się komunikacją miejską dla 6 osób, 

→ odwiedzić krakowskie szkoły podstawowe i zrealizować w nich 30 godzin warsztatów na podstawie naszej książki "Konik i Koninka", 

→ poszerzyć wiedzę terapeutów pracujących w Stowarzyszeniu na temat zastosowaniu metody Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. 

To tyle o liczbach... za nimi kryją się nowe umiejętności, kompetencje, przygody! Projekt pozwolił nam na prowadzenie intensywnego treningu umiejętności społecznych, co zdecydowanie jest jednym z najważniejszych celów, jakie stawiamy w naszej działalności. Grupowe wyjścia pozwalają nam budować społeczność, która się zna, wspiera i świetnie razem bawi. 

Trening samodzielnego jeżdżenia komunikacją miejską pozwolił 1 osobie na opanowanie zupełnie nowych tras, 3 na rozpoczęcie samodzielnego poruszania się autobusami i tramwajami, a 2 na rozwój umiejętności, które mamy nadzieję wkrótce wcielą w życie! To wielkie osiągnięcia! Gratulujemy trenerom i trenującym :) 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również nasze warsztaty - zachwycone były dzieci i nasi ko-trenerzy. Tak, tak - dobrze myślicie - ko-trenerzy z zespołem Downa! Projekt pozwolił na aktywizację zawodową dwóch młodych panów, uczniów ostatnich klas szkoły przysposabiającej do pracy, którzy wraz z prowadzącą warsztaty panią Olgą wprowadzali dzieci w świat, z którym wiele z nich nie ma na co dzień do czynienia. Warsztaty stały się wspaniałą lekcją dla jednych i drugich! 

Zamykamy projekt z poczuciem, że został na prawdę dobrze zrealizowany :) przyniósł wiele radości i nowych umiejętności - a to jest najlepsze połączenie! Z niecierpliwością czekamy na kolejny konkurs :) 

 

 

Wspierają nas

Partnerzy