Data publikacji: 08.11.2022
Na początku października dorośli z zespołem Downa wyruszyli na południowy - wschód Polski, aby odkrywać zakamarki Rzeszowa oraz okolic!

Cóż to była za przygoda! Nie zabrakło różnorodnych atrakcji, nowych doświadczeń, czasu spędzonego w gronie przyjaciół, a także przestrzeni na eksplorowanie zabytków. Podczas wyjazdu zwiedzaliśmy zakątki Rzeszowa, a ponadto odwiedziliśmy:

  • zamek kamieniec w Korczynie – Odrzykoniu znany z komedii „Zemsta” Aleksandry Fredry, na terenie którego znajduje się muzeum zamkowe, sala tortur, pracownia ceramiki zamkowej, rezerwat przyrody nieożywionej im. Prof. Henryka Świdzińskiego (Prządki), który obejmuje grupę ostańców skalnych, o wysokości ponad 20 metrów - najwyższy punkt rezerwatu znajduje się na wysokości 520 m n.p.m.,
  • muzeum dobranocek ze zbiorów W. Jamy, w którym można zobaczyć różnego rodzaju przedmioty związane z popularnymi dobranockami: zabawki, książki, plakaty, a także lalki z filmów tj. Miś Uszatek, Plastusiowy pamiętnik, Przygody Misia Colargola,
  • podziemną trasę turystyczną tzw. Rzeszowskie Piwnice, 400-metrowa trasa obfitująca w różnorodne wątki, opowieści, których tematem przewodnim jest historia miasta i jego mieszkańców.

Zwieńczeniem wyjazdu był udział w koncerskie Sariusa, młodego częstochowskiego rapera oraz wspólne szaleństwa na scenie: tańce breakdance, rapy oraz po prostu dobra zabawa!

Samodzielny wyjazd?
Nie ma rzeczy niemożliwych!

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

 
 
 

Wspierają nas

Partnerzy