Data publikacji: 07.10.2022
Trzy dni górskich wyzwań oraz atrakcji już za nami! Cały weekend 23-25 września 2022 r. spędziliśmy w Zakopanem, a także na tatrzańskich szlakach. Było nieziemsko!

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od zakwaterowania w Międzynarodowym Schronisku Młodzieżowym PTSM "Szarotka", a następnie udaliśmy się na warsztaty malowania na szkle, które odbyły się w Muzeum Tatrzańskim. Każdy uczestnik puścił wodze wyobraźni i powstały piękne malunki, każdy był inny! Poszliśmy również na spacer po Zakopanem, a następnie na pierwsze, samodzielne zakupy półproduktów na kolację oraz śniadanie.Dzieci oraz młodzież w ramach treningu kulinarnego przygotowywały posiłki, każdy miał swój dyżur i był odpowiedzialny za jeden posiłek dla całej grupy. Było pysznie!

Drugi dzień rozpoczęliśmy od przejazdu do Kuźnic, a następnie wyruszyliśmy na całodzienną wycieczkę górską. Celem naszej wędrówki było schronisko na Hali Kondratowej, do którego wszystkim udało się dotrzeć! Nie było jednak łatwo, zmęczenie dawało się we znaki, ale w drodze powrotnej uzupełniliśmy energię oraz zużyte kalorie podczas obiadu w Hotelu na Kalatówkach. Następnie wróciliśmy na Gubałówkę, gdzie mieliśmy czas na kupienie pamiątek, nie obyło się również bez zasłużonych lodów i gofrów. Podczas wycieczki była z nami przewodniczka tatrzańska – Ania, której serdecznie dziękujemy za towarzyszenie w górskich zmaganiach! Byłaś dla nas wsparciem oraz motywacją na każdym kroku! Kolejny dzień zakończyliśmy drugimi, samodzielnymi zakupami, z których przygotowaliśmy wyśmienitą kolację.


Trzeciego dnia zebraliśmy jeszcze trochę sił i udaliśmy się na pieszą wycieczkę pod Wielką Krokiew oraz zwiedzanie Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego. Następnie czekał na nas obiad w Karczmie Bacówka na Krupówkach i powrót do Krakowa… już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu!

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

Wspierają nas

Partnerzy