Data publikacji: 27.03.2023
Spotkaliśmy się w gronie przyjaciół oraz znajomych, aby hucznie zakończyć świętowanie Światowego Dnia Zespołu Downa.

Od rana do wieczora odbywały się spotkania, zabawy i atrakcje dla każdej grupy wiekowej, która działa przy Tęczy! Zerknijcie, ile się działo!

Grupa: najmłodsi

Puk, puk, puk, puk, kto puka do drzwi?
Puk, puk, puk, puk, ach wiosno! To Ty!
Najmłodsi doświadczali pierwszych oznak wiosny różnymi zmysłami. Każdy próbował zdmuchnąć płomień świecy, aby symbolicznie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Poszukiwaliśmy zapachu wiosny, który został ukryty w zamkniętych pudełeczkach, a pierwszy wiosenny deszcz skapywał w postaci baniek mydlanych. Dzieciaki wpatrywały się w unikalne kształty baniek, próbując złapać je w powietrzu. Była to niesamowita zabawa, która dostarczała mnóstwo radości. Następnie poprzez ćwiczenia sensoryczne z wykorzystaniem fasoli, makaronu, soczewicy budziliśmy do życia wiosenne kwiaty. Kolejną atrakcją było tworzenie butelek sensorycznych, dzięki którym dzieci mogły badać różne tekstury oraz obserwować wirujące pompony i piórka. Nie zabrakło również zabaw wokół kolorowej, wirującej chusty, a także podskoków w rytm muzyki i grania na instrumentach. Na koniec do naszej zabawy dołączony balonowe zwierzaki. Dzisiejsze spotkanie była nie tylko wspaniałą okazją do integracji, ale także umożliwiła dzieciom rozwijanie swoich zmysłów i kreatywności. 
 

Grupa: przedszkolaki i młodsze dzieci szkolne 

Tematem przewodnim przedpołudniowego spotkania dla grupy młodszych dzieci były kolory Tęczy, więc rozpoczęliśmy zabawę od burzy mózgów i tworzenia pracy plastycznej związanej z różnymi przedmiotami i rzeczami w poszczególnych kolorach. Było to nie lada wyzwanie! Potem rozpoczęliśmy główną część zabawy, tańce, zabawy z chustą i tęczowym tunelem, a każdy uczestnik wybrał dla siebie brokatowy tatuaż i przygotował pamiątkową zakładkę do książki. Tego dnia nie zapomnimy długo.
 

Grupa: młodzież szkolna 

Po południu spotkaliśmy się z grupą młodych dorosłych na imprezę taneczną w temacie "Superbohaterzy". Niektórzy uczestnicy bardzo pozytywnie zaskoczyli nas bardzo ciekawymi przebraniami. Zabawę rozpoczęliśmy od przygotowania kreatywnych masek uzupełniających nasze przebrania, a następnie stworzyliśmy tęczowy plakat i już wtedy mogliśmy oddać się w pełni tanecznemu szaleństwu! 
 

Grupa: dorośli 

Dorośli spędzili popołudnie i wieczór w Społeczna Kaffka. Spotkanie rozpoczęli od wypicia kawy i herbaty, a później przeszli do drugiej sali na film z Fundacja Dobry Dzień opowiadający o pracach Nikoli Kopackiej. Następnie wybrali się na wernisaż jej rysunków, a na samym końcu usiedliśmy przy ciastkach i kakao do planszówek. To był radosny wieczór! 

Wspierają nas

Partnerzy