Specjalistki centrum wsparcia TIPI
-
Magdalena Periy
Pedagożka, animatorka społeczno-kulturowa, studentka ostatniego roku pedagogiki specjalnej - specjalność oligofrenopedagogika, absolwentka ekonomii społecznej. Od 4 lat związana ze Stowarzyszeniem „Tęcza” w Krakowie, kierowniczka Klubu Rodzica z dzieckiem do lat 6 o specjalnych potrzebach rozwojowych, wieloletnia instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, entuzjastka edukacji alternatywnej.
Doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością zdobywałam podczas licznych praktyk w krakowskich przedszkolach oraz szkołach. Ciągle podnoszę swoje umiejętności poprzez udział w konferencjach i szkoleniach. Ukończyłam szkolenia z systemu Numicon prowadzone przez Dagmarę Kubiak oraz Katarzynę Trojańską, a także szkolenie “Dziecięca matematyka” według koncepcji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. W pracy z dziećmi i rodzicami stawiam na relacje pełne akceptacji i zaufania. Uważam, że elastyczność oraz podążanie za dzieckiem są podstawą efektywnej współpracy.
Oferuję zajęcia indywidualne z edukacji matematycznej prowadzone metodą Numicon. Dzięki zajęciom dziecko rozwija myślenie matematyczne, nabiera pewności do własnych umiejętności, a głównym zadaniem stosowanej metody jest stworzenie w umyśle dziecka obrazu liczby i jej wartości. Na początku dziecko poznaje kształty, tworzy z nich prace plastyczne, zapamiętuje kolory, ćwiczy orientację przestrzenną, kategoryzuje, aby następnie stopniowo zwiększać swoje umiejętności, a w przyszłości sprawnie dodawać, odejmować, mnożyć, dzielić etc.
-
Małgorzata Pióro
Artysta fotografik, pedagog, socjolog, arteterapeuta, wykładowca, trener certyfikowany, trener wspomagania i „doświadczania”, trener metody „Biegun” Marka Kamińskiego, facylitator, podróżniczka.
Jestem osobą pełną pasji, pozytywnej energii i ciekawości świata. Spełniam swoje marzenia. Podczas podróży dzielę się swoim entuzjazmem i swoim spojrzeniem na świat z osobami, które spotykam na swojej drodze. Kocham naturę, wyzwania i przygody. Wspieram osoby na drodze zmiany, motywuję je do odkrywania swoich zasobów i pragnień serca.
Posiadam bogate, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć rozwojowych i fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych opartych na autorskiej metodzie pracy fotocoachingowej Metafora Głębi – inspiring image. Prowadzę także zajęcia i warsztaty rozwojowe oraz fotograficzne w ramach autorskiego projektu Sztuka Patrzenia. Przez kilka lat prowadziłam zajęcia rozwojowe i warsztaty dla dzieci i młodzieży w świetlicy środowiskowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Krakowie. Jestem autorką projektu Dobro od Dziecka, które zrealizowałam dla Fundacji Wawel z Rodziną.
-
Paulina Paruch
Certyfikowana trenerka TUS, pracowniczka socjalna, pedagożka specjalna (specjalizacja oligofrenopedagogika).
Doświadczenie zdobywałam w wielu organizacjach pomocowych oraz placówkach, między innymi środowiskowym domu samopomocy i przedszkolu terapeutycznym, gdzie zyskałam niezbędną wiedzę i umiejętności do pracy z osobami o zróżnicowanych potrzebach i niepełnosprawnościach. Obecnie związana jestem ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa “Tęcza”, gdzie pracuję na stanowisku asystentki osób z niepełnosprawnością. W swojej codziennej praktyce skupiam się na rozwoju społecznym i wysokim poziomie samodzielności podopiecznych. Jestem otwarta na potrzeby innych i charakteryzuję się indywidualnym podejściem do każdej osoby.
W Centrum Wsparcia Rodziny TIPI oferuję uczestnictwo w zajęcia uspołeczniających oraz treningach umiejętności społecznych, które prowadzę z Dominiką Bartoszek.
-
Dominika Bartoszek
Certyfikowana trenerka TUS, pedagożka specjalna (specjalizacja oligofrenopedagogika), specjalistka terapii pedagogicznej i rewalidacji indywidualnej, nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.
Doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności w pracy z osobami w różnym wieku i o różnych potrzebach zdobywałam w licznych placówkach, między innymi środowiskowym domu samopomocy, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, czy też prowadząc SUO. Od 2023 związana jestem ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa “Tęcza”, gdzie pracuję na stanowisku asystentki osób z niepełnosprawnościami oraz animatorki w Klubie Rodzica z dzieckiem o specjalnych potrzebach rozwojowych “Hula Hop”. W swojej codziennej pracy skupiam się na budowaniu bezpiecznej i wspierającej relacji opartej na zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu. Uważam, że partnerstwo oraz indywidualne podejście do jednostki są podstawą długofalowej współpracy.
W Centrum Wsparcia Rodziny TIPI zapraszam do uczestnictwa w treningach umiejętności społecznych i zajęciach uspołeczniających, które prowadzę razem z Pauliną Paruch.